Odkurzacz bezworkowy jest coraz częściej wybierany przez klientów. Zobacz ranking odkurzaczy bezworkowych i wybierz swój typ!
Szukasz niezawodnego pomocnika w domowych porządkach? Odkurzacz bezworkowy rozwiązuje wiele kwestii, które mogą być traktowane jako słabości urządzeń z workiem. Są innowacyjne, komfortowe w obsłudze i nie trzeba w nich umieszczać ani wymieniać worków. Jesteś w stanie wyrzucić zebrane zanieczyszczenia w każdym momencie, bo nie trzeba czekać na jego całkowite zapełnienie.
Odkurzacz bezworkowy ranking 2024
Cykliczne odkurzanie jest konieczne, aby zachować ład i czystość w naszych domach. Zebranie i usunięcie szkodliwego kurzu, roztoczy, alergenów i zwykłych śmieci to kluczowy cel, ponieważ od niego zależy dobre samopoczucie domowników. Aby pomóc Ci wybrać najlepszy model, stworzyliśmy ranking odkurzaczy bezworkowych. Podpowiadamy jakie są najważniejsze aspekty tych urządzeń, które warto poznać i rozważyć przed podjęciem jaki odkurzacz bezworkowy kupić.
Najlepszy odkurzacz bezworkowy
To teraz przechodzimy do wyboru optymalnego modelu. Aby podjąć właściwą decyzję, warto poznać metodę działania techniki cyklonowej. Model bez worków też musi mieć sposób gromadzenia zanieczyszczeń, a wypuszczania powietrza. Wykorzystana została technologia cyklonowa, która występuje w przyrodzie. Przyrząd wciąga powietrze razem z nieczystościami, które wpada do dedykowanego zbiornika. W zbiorniku wywołuje się ruch cyklonowy, wirowy, czyli powietrze obraca się w koło. Zawarte w nim śmieci dzięki sile odśrodkowej swobodnie opadają na dno. Tak następuje skuteczne rozdzielenie. Czyste powietrze ponownie jest wydalane do atmosfery, a nieczystości są zebrane w pojemniku. Z powodu stosowanej metody separacji odkurzacze bezworkowe można tez spotkać pod nazwą odkurzacze cyklonowe.
Plusy i minusy modeli cyklonowych
+ Urządzenie cyklonowe to praktyczna propozycja na wiele sytuacji. Nie musisz już ponosić kosztów wymiany worków, zwłaszcza jeżeli często odkurzacz lub posiadasz zwierzątko gubiące sierść, co mogłoby przyspieszać zapychać worek i pozbawiać go skutecznych właściwości filtracji. Efektywność ssania nie opada wraz z zapełnianiem się pojemnika. W każdym momencie będzie ona na takim samym, wysokim poziomie. Profity i oszczędności roczne potrafią być imponujące. Nic dziwnego, że odkurzacz bezworkowy ranking jak i konkretne polecane modele cieszą się znaczną popularnością.
+ Podobnie jak nie chcesz ręcznie zbierać ziemi z rozbitej doniczki ręcznie i wolisz zebrać ją automatycznie. Używając pustego, czystego zbiornika, możesz ją szybko zgromadzić, a potem ponownie wykorzystać.
+ A gdy czasem odkurzasz znaczne warstwy kurzu, nie musisz bać się o filtr powietrza. Pierwszy filtr to gąbka, która możesz w dowolnym momencie przepłukać pod wodą i po wysuszeniu ponownie włożyć do odkurzacza bezworkowego.
+ Co najlepsze, gdy czasem przypadkiem za szybko zassasz wartościową rzecz, której wcześniej nie zauważyłeś, np. kolczyk, który upadł na ziemię, możesz szybko i wygodnie zajrzeć do pojemnika i go z niego wyjąć w kilka chwil, bez konieczności rozpruwania worka aby sprawdzić jego zawartość.
– Jednakże, dla alergików i osób ceniących wysoki poziom czystości minusem może być sam proces wyrzucania zebranych śmieci. Podczas otwierania klapy pojemnika i przesypywania ich do kosza na śmieci, może wzbić się w powietrze chmura pyłu i kurzu. To z kolei spowoduje konieczność ponownego odkurzania lub zebrania pyłków szmatką.
– Niezbyt atrakcyjny może być także sam wygląd napełnionego zbiornika. Najczęściej on jest przezroczysty, więc nawet lekko się wpatrując, można zauważyć wszystkie farfocle. A to nie będzie przyjemne dla nikogo. Mimo ładnych kształtów, raczej nie będzie on przechowywany w salonie na widoku, tylko schowany głęboko w szafie by nikomu zebrane śmiecni nie rzucały się w oczy.
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza bezworkowego?
Nie wiesz jaki model wybrać? Z pomocą masz zawsze nasz niezależny ranking odkurzaczy bezworkowych, w którym szybko sprawdzisz jakie rozwiązania mają do zaproponowania poszczególne urządzenia. Decydują się na optymalny model, sprawdź pojemność zbiornika. Im jest on większy, tym większą powierzchnię mieszkania jesteś w stanie odkurzyć bez opróżniania zbiornika. Warto też zobaczyć moc urządzenia. Do użytku domowego wystarczy już 800 W, a być może nawet trochę mniej. Kolejna istotna kwestia to hałas. Im urządzenie generuje mniej decybeli przy działaniu, tym lepiej dla Ciebie i dla wszystkich domowników. Najczęściej poziom generowanego hałasu oscyluje od od 70 do około 80 dB. Ważny jest też zasięg pracy, czyli łączna długość rury i przewodu elektrycznego. Im kabel jest dłuższy, tym korzystniej, bo odkurzysz większy obszar podłogi bez przymusu częstego przełączania wtyczki pomiędzy gniazdkami. Sprawdź też klasę reemisji kurzu. Im wyższa, tym lepiej dla alergików. Klasa ta sygnalizuje jak skutecznie działa technologia filtracji powietrza i jak czyste powietrze jest wypuszczane z powrotem do pomieszczenia.