Ranking odkurzaczy bezprzewodowych

Odkurzacz pionowy to znaczne ułatwienie w sprzątaniu! Zobacz ranking odkurzaczy bezprzewodowych i wybierz swój model!

4.8
Dreame T30

1 Dreame T30

Głośność: 72,7 dB
Ilość ssawek: -
4.8
Dreame U10

2 Dreame U10

Głośność: 84 dB
Ilość ssawek: -
4.8
Dyson Cyclone V10 Absolute

3 Dyson Cyclone V10 Absolute

Głośność: 80 dB
Ilość ssawek: -
4.8
Dyson V11

4 Dyson V11

Głośność: 88 dB
Ilość ssawek: -
4.8
Sharp SA-VP1551BR-EU

5 Sharp SA-VP1551BR-EU

Głośność: 76 dB
Ilość ssawek: -

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych

Ciekawą konkurencją dla klasycznych urządzeń jest nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy, znany często też jako odkurzacz pionowy. Jak działają, skoro nie mają kabla? Posiadają zainstalowany akumulator. Ten sposób zasilania umożliwia większą wygodę i komfort w trakcie sprzątania podłóg, bez przymusu zatrzymywania pracy i zmiany gniazdek. Całe odkurzanie możesz przeprowadzić za jednym zamachem. Taki sposób odkurzania zyskuje przychylność coraz większej rzeszy klientów, którzy mają dosyć plączącego się kabla, który ogranicza komfort sprzątania i zasięg ruchów oraz problemów z jego zwijaniem. Ranking odkurzaczy bezprzewodowych opisuje modele lekkie, praktyczne i skuteczne. Uwzględniamy też dodatkowe akcesoria podnoszące poziom użyteczności, ponieważ z pomocą dodatkowych ssawek lub nakładki z pojemnikiem na wodę możemy jednocześnie odkurzać i mopować podłogi.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Decydując się na zakup modelu pionowego warto pochylić się nad kluczowymi atrybutami i czynnikami, które wpłyną na jego wysoką skuteczność i Twoje wysokie zadowolenie z użycia. Dalej omawiamy te, które uważamy za najistotniejsze i które wesprą nas w trakcie rozmyślań jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić.

  • Max czas pracy – to najważniejszy aspekt, ponieważ im dłuższy możliwy czas pracy na akumulatorze, tym dłużej możesz odkurzać, a po przekłada się na większą posprzątaną powierzchnię mieszkania. Tylko długi czas pracy zapewni ci satysfakcję z działania i efektów. Model który będzie się szybko rozładowywał, wcale nie będzie sporym pomocnikiem, bo nie da się nim odkurzać w ogóle.
  • Czas do pełnego naładowania – zanim urządzenie rozpocznie pracę, musi zostać naładowane. Po zakończonym sprzątaniu nie ma to dosyć wysokiego znaczenia, ale jeżeli nagle zauważysz jeszcze jedno miejsce do uprzątnięcia, a Twój pomocnik nie jest naładowany? To mamy problem. Dlatego warto, aby urządzenie się dostatecznie szybko ładowało i było gotowe do ponownego włączenia. Również w kontekście drożejącego prądu warto aby dany model naładował się zanim domownicy pójdą spać, aby nie zostawiać wtyczki włączonej do gniazdka na całą noc.
  • Napięcie – dotyczy akumulatorka, oznaczane w woltach (V). Im wyższe napięcie wykazuje produkt, tym wyższą moc ssania posiada oraz jest bardziej skuteczny. Ma też odpowiednią siłę aby napędzać turboszczotkę aby kręciła się w każdym momencie, bez zatrzymywania i blokowania np. na dywanach. Tylko tak będzie mogła skutecznie zebrać włosy czy sierść z kanap i dywanów.
  • Hałas – poziom generowanego hałasu mierzymy w decybelach. Im niższy poziom hałasu, tym bardziej komfortowe będzie odkurzanie. Za duży hałas będzie uciążliwy dla głowy i uszu, co może zniechęcać do użycia odkurzacza bezprzewodowego, a przecież ni o to chodzi.
  • Akcesoria – wyjmowany odkurzacz ręczny, opcja równoczesnego odkurzania i mycia podłóg na mokro, doświetlanie sprzątanej powierzchni lub niezastąpiona turboszczotka – to dodatki, które sprawią, że odkurzanie będzie jeszcze bardziej skuteczne i komfortowe, a Twoje zadowolenie na maksymalnie wysokim poziomie.

Odkurzacz bezprzewodowy ranking 2024

Nasze zestawienie aktualizujemy co miesiąc, aby podawane informacje były zawsze aktualne i przydatne. Pamiętaj, że wybór jaki jest najlepszy, najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy to decyzja subiektywna, ponieważ zależy od warunków w Twoim domu i oczekiwań w zakresie wydajności. To aspekt wyjściowy, który pomoże Ci w podjęciu dobrej decyzji jaki model kupić, aby dobrze zainwestować swoje pieniądze. Zobacz zestawienie, sprawdź opinie i wybierz swój wymarzony odkurzacz bez kabla!

Odkurzanie bez kabla – opinie

Opinie o odkurzaczach bezprzewodowych są podzielone – pewna część osób posiadających go już uważa, że jest on zbyt słaby do solidnego posprzątania całego mieszkania, zwłaszcza przy krawędziach ścian i listwach przypodłogowych. Inni są całkowicie zadowoleni ze zmiany nawyków podczas sprzątania i znacznie ułatwioną pracą, jednak podkreślają istotność zastanowienia się nad najważniejszymi parametrami i atrybutami urządzenia, tak aby maksymalnie odpowiadała na warunki panujące w Twoim domu i mieszkaniu.

Jeżeli nasze mieszkanie jest nie za duże, warto aby urządzenie można było postawić w pozycji pionowej przy ścianie lub zawiesić na dedykowanym haku, aby zajmowało mało miejsca i się nie przewracało. Jeżeli często odkurzasz pod kanapami i fotelami, przydatna będzie funkcja flex i niski profil głowicy, aby mieściła się pod meblami i umożliwiała solidne odkurzenie nawet oddalonych zakamarków. Na szczęście, nasz ranking odkurzaczy bezprzewodowych określa te i wiele innych aspektów!

Wady i zalety modeli pionowych

Do najważniejszych zalet możemy śmiało zaliczyć wysoką wygoda użytkowania. Nie musisz zwijać i rozwijać kabla, nie musisz przełączać go pomiędzy gniazdkami ani martwić się czy się nie poplącze. Jego zwarta, wąska budowa sprawia, że zajmuje mało miejsca i zmieści się w każdej szafie lub za drzwiami. Do tego waga – jest niższa niż w modelach tradycyjnych i nie odczuwasz jej tak mocno. A prawdziwym hitem jest odkurzacz bezprzewodowy 2 w 1 lub odkurzacz bezprzewodowy 3 w 1, dzięki czemu możesz zaoszczędzić sporo czasu na sprzątaniu, odkurzając i mopując podłogi w tym samym momencie!

Wady obejmują niestety znacznie mniejszy zbiornik na kurz, który musisz często opróżniać. Wysokości rękojeści nie można regulować, tak jak to umożliwia rura teleskopowa. I co najważniejsze – musisz zawsze pamiętać aby podłączyć urządzenia na czas do prądu, aby było gotowe do dalszego odkurzania gdy tylko go potrzebujesz!