Ranking odkurzaczy bezprzewodowych

Świetną alternatywą dla tradycyjnych modeli jest odkurzacz bezprzewodowy. Są to modele pionowe, które są zasilane przez wmontowany w nie akumulator. Takie rozwiązanie pozwala na największą swobodę podczas sprzątania, a także dotarcie do każdego miejsca w mieszkaniu, bez konieczności przerywania pracy urządzenia aby przełączyć wtyczkę. Zbyt krótki albo plączący się kabel już nie ogranicza naszych ruchów i zasięgu działania. Wszystko odbywa się o wiele płynniej i sprawniej, nic dziwnego więc że odkurzacze bez kabla szybko i z rozmachem podbiły serca wielu osób zajmujących się codziennymi porządkami w domu i od wielu sezonów przeżywają szczyt zainteresowania. Jest to najczęściej urządzenie lekkie, kompaktowe i funkcjonalne. Dzięki dodatkowym nasadkom możemy jednocześnie mopować podłogę albo użyć turbo szczotki i łatwo wyczyścić kanapę z sierści naszych zwierzaków. Czy odkurzacze bezprzewodowe są tak samo  skuteczne jak standardowe modele? Jakie są ich wady, zalety i na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Wybierając odkurzacz akumulatorowy należy wziąć pod uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii, które zadecydują o naszym późniejszym zadowoleniu z użytkowania konkretnego modelu. Poniżej wskazujemy na najważniejsze cechy urządzenia, które pomogą nam odpowiedzieć na pytanie, jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić.

  • Czas pracy po pełnym naładowaniu – to kluczowy czynnik. Im dłuższy jest czas działania odkurzacza na baterii – tym lepiej, możesz odkurzać dłużej i większą powierzchnię. Nikt raczej nie chciałby bowiem kupić odkurzacz, którego czas pracy nie przekracza 15 minut i co chwilę trzeba by było ładować.
  • Czas ładowania – odkurzacz tak jak inne przedmioty na akumulator co pewien czas musi być podłączany do naładowania. To kryterium wskazuje jak długo należy poczekać do pełnego naładowania akumulatora. Im ten czas je mniejszy, tym szybciej odkurzacz będzie ponownie gotowy do użycia.
  • Napięcie akumulatora – mierzone jest w woltach. Im większa liczba tym odkurzacz posiada lepszą moc ssania, a rzez to jest bardziej skuteczny. Czynnik ten może mieć szczególne znaczenie dla osób posiadających zwierzęta, gdzie usunięcie sierści z podłogi i kanap jest o wiele trudniejsze niż zebranie paprochów.
  • Moc i jej regulacja – warto zwrócić uwagę na moc urządzenia i czy sprzęt ma umożliwioną jej regulację. Tak jak w przykładzie podanym powyżej, do zebrania kurzu czy drobnych  paprochów nie jest potrzebna aż tak duża moc ssąca jak do zbierania sierści, a pracując cały czas na najwyższych obrotach odkurzacz szybciej się rozładuje.
  • Poziom hałasu – mierzony w decybelach. Im wyższy poziom hałas, tym głośniejsze i bardziej uciążliwe będzie odkurzanie, przez co nie będzie można używać odkurzacza podczas np. snu małych dzieci. To także istotny czynnik dla rodziców, którzy czas drzemki swoich pociech chcieliby wykorzystać właśnie na zaprowadzenie porządku w mieszkaniu.
  • Dodatkowe wyposażenie – wbudowany odkurzacz ręczny, możliwość jednoczesnego odkurzania i mycia, podświetlanie odkurzanej powierzchni lub turboszczotka – to cechy, które mogą sprawić, że dany model odkurzacza który je posiada będzie dla nas szczególnie pomocny i usprawni nasz proces sprzątania.

Odkurzacz bezprzewodowy – opinie

Opinie o odkurzaczach bezprzewodowych są podzielone – niektórzy użytkownicy są zdania, że sprzęt tego typu jest za słaby aby w pełni przeprowadzić gruntowne sprzątanie, natomiast inni są zadowoleni, ale zwracają uwagę na konieczność porównania parametrów pomiędzy dostępnymi modelami i wyrób tego, który najlepiej spełnia nasze subiektywnie oczekiwania. Wszak potrzeby i warunki w jakich będzie użytkowany odkurzacz całkowicie się od siebie różnią, a to właśnie dobra jakość i skuteczność odkurzacza wpływa na nasze  zadowolenie z zakupu. Jeżeli mamy małe mieszkanie, a urządzzenie ma być jedynie pomocą w kuchni która jest jako aneks połączona z salonem, wystarczy nam odkurzacz o krótkim czasie odkurzania który będzie jednocześnie jednym z tańszych. Natomiast jeżeli mamy mieszkanie ponad 100m2 i oczekujemy od odkurzacza że za jednym ładowaniem poradzimy sobie z całą powierzchnią – oczywiście że powinniśmy wybrać model o wyższych parametrach.

Wady i zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Zalety:
– Wygoda użytkowania
– Bez plątającego się, ograniczonego kabla
– Wąska, pionowa konstrukcja – zmieści się w szafie
– Niższa waga niż standardowego odkurzacza
– Funkcjonalność 2w1, 3w1

Wady:
– Znacznie mniejszy pojemnik na kurz
– Brak regulowanej wysokości
– Konieczność ładowania, przygotowania do użycia

Porównaj produkty
  • Total (0)
PORÓWNAJ