Ranking odkurzaczy automatycznych

Porządek w domu to podstawa, ale nie każdy z nas ma wystarczająco dużo czasu na solidne i regularne odkurzanie. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, jeżeli jesteśmy posiadaczami zwierzaków które jak wiadomo gubią sierść. Z tego powodu warto poznać odkurzacz automatyczny, który po odpowiednim zaprogramowaniu sam się włącza oraz szybko i skutecznie odkurza panele, parkiet, a zaawansowane modele – nawet dywany.

Ranking robotów sprzątających

Jeżeli nie wiesz jaki jest najlepszy model lub masz trudność z podjęciem decyzji jaki odkurzacz automatyczny kupić, z pomocą przyjdzie Ci nasz ranking robotów sprzątających. Określamy w nim najważniejsze cechy robotów sprzątających, które będą miały wpływ na Twoją satysfakcję z użytkowania danego modelu.

Jaki odkurzacz automatyczny wybrać?

Na rynku dostępnych jest dużo różnych odkurzaczy samo sprzątających. Nie da się odpowiedzieć jednym pytaniem który z nich jest najlepszy, ponieważ to, który z nich  sprawdzi się najlepiej, zależy od naszych indywidualnych potrzeb, oraz wielkości dostępnego budżetu. Jednakże jest kilka technicznych kwestii, które powinny być brane pod uwagę podczas porównywania czym się różni jeden model od drugiego, więc musisz więc zastanowić się, co jest dla Ciebie najważniejsze. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na:

  • czas pracy – za mały akumulator na naszą powierzchnię mieszkania uniemożliwi posprzątanie całej powierzchni za jednym razem, przez co będzie musiał wrócić do stacji na ładowanie, które też trwa pewien czas. W efekcie cały proces sprzątania niepotrzebnie się wydłuży i może nie skończyć się np. zanim wrócimy z pracy. Stad jednym z kluczowych aspektów przy wyborze robota sprzątającego jest porównanie jego możliwości działania na jednym ładowaniu versus powierzchnia jaką ma posprzątać.
  • pojemność pojemnika – od niego zależny jak często będziemy musieli go otwierać i wyjmować śmieci. Zależność jest prosta, im pojemność większa, tym rzadziej można będzie go opróżniać. Jednakże oznacza to też większe wymiary urządzenia, który powinien być jak najmniejszy aby wjeżdżać pod niskie kanapy i odkurzyć pod nimi.
  • system obsługi – kwintesencja użyteczności robota sprzątającego. Panel na urządzeniu powinien być łatwy w obsłudze. Jeżeli możemy sterować pilotem, wszystko staje się lżejsze. Jeżeli natomiast robot ma wbudowane wifi i można nim sterować na odległość poprzez aplikację w telefonie, użyteczność wchodzi na wyższy poziom.
  • czujniki – nawet najlepiej zaprogramowany odkurzacz automatyczny może okazać się problematyczny, jeśli nie będzie posiadał odpowiednich czujników, dopasowanymi do charakterystyki pomieszczeń, w których ma sprzątać. Najistotniejszy jest czujnik antykolizyjny, dzięki któremu robot sprawdzi, co znajduje się na jego drodze, aby móc ją odpowiednio zmodyfikować i nie zniszczyć swojej obudowy ani rzeczy na którą natrafił. Warto wziąć także pod uwagę czujniki uskoku podłoża, krawędzi, schodów czy przeciw zaplątaniu się w kable.
  • system nawigacji – im będzie on dokładniejszy, tym lepsze będą rezultaty odkurzania, bo żadna powierzchnia i żaden zakamarek nie zostanie pominięty, a my nie będziemy musieli nic poprawiać po odkurzaczu.
  • poziom hałasu – poziom wydawanego hałasu poniżej 60 dB sprawi, że urządzenie będzie praktycznie bezgłośne. Pozwoli to uruchomić go nocą, gdy domownicy będą spać, by budząc się rano zastać idealną czystość w domu.
  • funkcje dodatkowe – postęp w dziedzinie robotów sprzątających umożliwia nawet jednoczesne mopowanie podłóg. Jedna mała ściereczka używana raz na tydzień może nie wystarczyć do zaprowadzenia idealnego porządku, ale już używanie tej funkcji codziennie, gdy opadów kurzu nie zdąży nazbierać się tak wiele, może już jak najbardziej sprawić, że całkowicie zapomnimy o odkurzaniu i myciu podłóg w całym mieszkaniu. Ciekawą opcją jest też dostosowywanie wykorzystywanej mocy do rodzaju czyszczonej powierzchni i intensywności zabrudzeń lub lampa UV, która dzięki promieniowaniu zabija wszelkie bakterie dostające się do odkurzacza.

Zalety i wady odkurzacza automatycznego

Najważniejszą zaletą odkurzaczy samo sprzątających jest to, że całą pracę związaną ze sprzątaniem wykonują one za nas. Nasza część sprowadza się jedynie do zaprogramowania urządzenia i monitorowania jego pracy. Jest to bardzo wygodne, cenione przez każdego, kto nie lubi sprzątać lub nie ma na to czasu. Dostępne na rynku odkurzacze automatyczne charakteryzują się dużym zróżnicowaniem, od topornych, głośnych urządzeń przeznaczonych do sporadycznego sprzątania gdy domownicy przebywają poza mieszkaniem, po ultra nowoczesne, niskie, mopujące urządzenia do codziennego użytku. Wybór optymalnego modelu dostosowanego do warunków w jakich będzie użytkowany to spore wyzwanie. Dlatego pomocny może być nasz zestawienie technicznych parametrów odkurzaczy i jak one wypadają na tle konkurencji oraz ranking opinii użytkowników.

Porównaj produkty
  • Total (0)
PORÓWNAJ