Ranking odkurzaczy automatycznych

Sprawdź nasz ranking odkurzaczy automatycznych i wybierz swojego cichego pomocnika!

1 Beko RoboSmart VRR71214VW

Max czas pracy: 150 min
Głośność: 65 dB

2 Beko RoboSmartPro VRR84314VB

Max czas pracy: 250 min
Głośność: 65 dB

3 Beko RoboSmart VRR70214VB

Max czas pracy: 150 min
Głośność: 65 dB

4 Beko GyroStark VRR60314VW

Max czas pracy: 150 min
Głośność: 60 dB

5 Beko RoboSmartPro VRR94314VB

Max czas pracy: 250 min
Głośność: 65 dB

6 Cecotec Conga 1990

Max czas pracy: 160 min
Głośność: 64 dB

7 TEFAL RG7447 Explorer S60

Max czas pracy: 90 min
Głośność: 65 dB

8 Xiaomi Mi Robot Vacuum X10+

Max czas pracy: 120 min
Głośność: 68 dB

9 Webber Tango Star X580

Max czas pracy: 120 min
Głośność: 70 dB

10 Xiaomi Robot Vacuum E10

Max czas pracy: 110 min
Głośność: 65 dB

Każdy lubi porządek w domu, ale nie każdy ma czas sprzątać. Ład w mieszkaniu to coś, co pozwala nam się zrelaksować i odpocząć w sprzyjających warunkach, bez rozmyślania że czeka na nas kolejne, niezbyt przyjemne zadanie do wykonania. Sytuację utrudnia jeszcze to, jeżeli mamy zwierzęta które zrzucają sierść. Właśnie dlatego polecamy zapoznać się z urządzeniem którym jest odkurzacz automatyczny. Ten inteligentny włącza się sam wg wyznaczonego wcześniej harmonogramu i efektywni sprząta wszelakie rodzaje podłóg – od paneli i płytek, po grube dywany.

Ranking odkurzaczy automatycznych 2024

Jeżeli zastanawiasz się jaki jest najlepszy odkurzacz automatyczny, aby potem go kupić, ale nie wiesz na co dokładnie zwrócić uwagę, to z pomocą przyjdzie Ci ranking odkurzaczy automatycznych. Przedstawiamy w nim najbardziej istotne atrybuty i cechy które warto wziąć pod uwagę, aby podjąć najlepszą decyzje zakupową. Zapraszamy do dalszej lektury!

Jaki robot sprzątający wybrać?

Aktualnie w sklepach odkurzacze automatyczne są dostępne w we wszelakich kolorach i opcjach. Cichy, mopujący, z harmonogramem i wiele innych. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć który jest najlepszy, ponieważ bardzo dużo zależy od indywidualnych, subiektywnych warunków w naszym mieszkaniu i naszych oczekiwań. Z drugiej strony jest pewna pula danych technicznych, które są wspólne i powinny być rozważone w trakcie klasyfikacji i porównania modeli między sobą. Są one uwzględnione w naszym zestawieniu – odkurzacz automatyczny ranking, ale szerzej omawiamy je też poniżej.

– maksymalny czas pracy – urządzenie musi mieć moc posprzątać całe mieszkanie. Jeżeli jego powierzchnia nie jest zbyt duża, mniejszy akumulator będzie wystarczający. Jeżeli natomiast posiadasz większe mieszkanie lub chcesz uruchamiać swojego ukrytego pomocnika kilka razy w tygodniu, bez konieczności jego doładowywania po każdym użyciu, to wtedy warto zwrócić uwagę na akumulatory o większej pojemności. Przecież o to chodzi, aby podłogi zostały odkurzone gdy nam to najbardziej pasuje, gdy nas nie ma w domu lub nie musimy chodzić dookoła sprzątającego robota, a nie tylko wtedy, gdy akurat będzie naładowany i przypilnowany przez nas.

– pojemność zbiornika – zebrane śmieci trzeba gdzieś przetrzymywać zanim zostaną wyrzucone. Pojemność zbiornika decyduje jak często trzeba będzie go opróżniać – im większy, tym oczywiście rzadziej, ale z drugiej strony robot będzie większy, wyższy i szerszy, a to może powodować, że nie zmieści się pod wszystkie kanapy i fotele, aby pod nimi odkurzyć.

– sposób obsługi – sedno funkcjonalności robota sprzątającego. Tutaj zaliczamy panel na urządzeniu który musi być łatwy i intuicyjny w obsłudze. Jeżeli możemy niektóre funkcje włączać i wyłączam pilotem, to jest to spore udogodnienie. Jeżeli natomiast wybrany model posiada aplikację na telefon, to jest już bardzo dopracowany, użyteczny system do zarządzania robotem. Możesz go włączyć będąc jeszcze w pracy, tak aby tuż po powrocie do domu ujrzeć świeżo posprzątane mieszkanie!

– czujniki – pozwalają dokładnie rozpoznać plan mieszkania i dostosować się do niego, aby je odkurzyć i nie narobić Ci szkód. Wliczają się tutaj czujniki ściany, aby nie zarysować ścian ani mebli, czujniki kabli, aby robot się nie zaplątał i nie ugrzązł w miejscu, jak i czujniki schodów, aby urządzenie nie upadło i się nie zniszczyło.

– nawigacja – od niej zależy dokładność sprzątania, aby żaden fragment podłogi nie został pominięty i w całym pomieszczeniu została zaprowadzona czystość, której nie trzeba będzie odkurzać ręcznie. Najlepsze odkurzacze automatyczne mają wiele tras nawigacyjnych do wyboru i możesz wybrać jak ma się układać trasa sprzątania robota.

– generowany hałas – nie jest istotny gdy nie ma Ciebie w domu, ale gdy chcesz aby robot odkurzył mieszkanie podczas Twojego snu, to wtedy już warto uwzględnić ten czynnik.Wartość do 60 dB zagwarantuje, że robot będzie praktycznie bezgłośny.

– atrybuty dodatkowe – jeszcze bardziej ułatwiają pracę. Zwilżanie i mopowanie podłóg pozwala wprowadzić perfekcyjną czystość i skuteczną walkę z kurzem. Niski profil umożliwia dostanie się urządzenia w każdy zakamarek, nawet pod nisko osadzone sofy i fotele. Dodatkowa szczotka pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc, takich jak kąty. Dodatkowa turboszczotka zagwarantuje zebranie sierści zwierząt, a lampa UV zabija bakterie, dając ci najwyższy poziom higieny. Rozwiązanie idealne dla alergików!

Zalety i wady odkurzacza automatycznego

Najistotniejszym plusem odkurzacza automatycznego, że Twój udział w sprzątaniu jest redukowany do niezbędnego minimum. Jedyne co sam musisz zrobić to opróżnić zbiorniczek z nagromadzonych zanieczyszczeń. Jest to bardzo komfortowe i doceniane przez każdego, kto nie ma czasu na sprzątanie lub zwyczajnie za tym nie przepada. Z drugiej strony musisz się liczyć ze zwiększonymi rachunkami za prąd, ale czasem jest to cena, którą można ponieść dla wygodnego, błogiego czucia się we własnym, idealnie posprzątanym mieszkaniu!