Cichy odkurzacz

Chyba nikt nie lubi głośnego sprzętu AGD. Własne mieszkanie to nasza oaza spokoju, miejsce odpoczynku – zatem nic dziwnego że coraz więcej osób przed zakupem odkurzacza sprawdza jaki poziom hałasu on generuje. Jednakże ciche działanie odkurzacza musi iść w parze z jego skutecznością i przydatnością, inaczej całe odkurzanie nie będzie miało sensu. A zatem jaki odkurzacz wybrać? Poniżej nasze podpowiedzi.

Polecane ciche odkurzacze:

Ile decybeli ma cichy odkurzacz?

Cichy odkurzacz workowy to najpopularniejsze rozwiązanie. Gruba obudowa, specjalne uszczelki i nowoczesny worek przyczyniają się do obniżenia hałasu. Solidna obudowa, odpowiednie uszczelki oraz dobrej jakości worek pozwalają zminimalizować hałas. W przypadku odkurzaczy bezworkowych osłona jest niestety o wiele cieńsza, ale nowoczesne technologie także potrafią przyczynić się do obniżenie generowanego hałasu. W obu tych przypadkach za bardzo cichy odkurzacz możemy uznać modele wytwarzające dźwięk do 59-60dB. Taki poziom hałasu odpowiada takiej samej głośności jak rozmowa szeptem. Dzięki temu dzieci nie zostaną zbudzone, a ty możesz porozmawiać z pozostałymi domownikami.

Cichy odkurzacz jest szczególnie przydatny gdy mamy małe dzieci. Jako rodzic dobrze wiesz, że dzieci nie można spuszczać z oczu, wiec najlepszy moment na sprzątanie jest wtedy gdy śpią. Z drugiej strony, zbyt wysoki mógłby je obudzić, co mija się z celem. Czułe na zbyt głośny dźwięk są nie także zwierzęta. Warto wybrać odkurzacz o obniżonym poziomie głośności gdy Twój pies lub kot źle znosi hałas. Taki model przyda się także osobom, które lubią ciszę. Ciche odkurzacze podwyższają komfort sprzątania. Odkurzacz cichy to dobra propozycja także dla tych, których styl życia nie pozwala na robienie porządków z rana lub po południu. Jeżeli czasem odkurzasz późno w nocy cichy model na pewno bardzo Ci się przyda. Zapewnisz wtedy spokojny sen domowników i Twoich sąsiadów.